Veletrh vzdělávání Educa – 10. a 11. října 2024

Veletrh vzdělávání Educa se stal vynikající příležitostí pro žáky 8. a 9. tříd, aby se seznámili s možnostmi dalšího vzdělávání a profesního uplatnění.

Žáci 8. tříd měli možnost zúčastnit se besedy se zaměstnavateli. Diskuze s odborníky z různých oborů přispěla k hlubšímu pochopení toho, co obnášejí konkrétní profese a jak se na ně studenti mohou připravit.

Deváťáci se na veletrhu zaměřili především na výběr budoucí školy. Školy, které se na akci prezentovaly, nabízely různé obory a programy, a tak měli žáci šanci porovnat, co jednotlivé instituce nabízejí. Získání informací o studijních směrech a možnostech dalšího vzdělávání je pro žáky 9. tříd klíčové.

Příjemným překvapením bylo, že v některých stáncích zastupovali školy naši bývalí žáci. Bylo skvělé vidět, jak se studenti, kteří nedávno opustili školní lavice, úspěšně prosadili v různých oblastech.

Díky Educe se tak mohli naši žáci lépe zorientovat v nabídce středních škol a vybrat si takové, které je nejen zajímají, ale především odpovídají jejich schopnostem, znalostem a dovednostem.