Primární prevence na ZŠ Švermova 2024

Projekt č. OLP/966/2024 „Primární prevence na ZŠ Švermova 2024“ podpořený z Dotačního fondu Libereckého kraje, program 4.3 Specifická primární prevence rizikového chování.

Cílem projektu je umožnit žákům školy účastnit se programů primární prevence vedenými externími odborníky. Poskytnout pedagogům inspiraci a přenést nové metody, techniky a formy práce do vzdělávacího procesu školy.
Důležitím úkolem projektu je také podpora školy v zacílení na sociální klima, duševní zdraví a primární prevenci rizikového chování v oblasti vztahové dynamiky (prevence šikany, xenofobie a vyčleňování) a v oblasti návykových látek.

V rámci projektu proběhlo 10 programů zajišťovaných Dramacentrem Bezejména a 4 programy realizované ve spolupráci s oddělením prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje.