2024/2025
Historická exkurze v Lidicích

Dne 22. 10. se žáci 8. ročníku a několik deváťáků vydali na historickou exkurzi do Lidic, aby poznali jednu z nejtemnějších kapitol české historie. Na pietním místě uctili památku obětí lidické tragédie z roku 1942, kdy nacisté obec vyhladili a její obyvatele zavraždili nebo odvlekli.

V muzeu žáci sledovali autentické fotografie a záběry, které odhalovaly hrůzy tehdejší doby. Expozice jim přiblížila, co se v Lidicích skutečně odehrálo. Návštěva muzea je silně zasáhla a připomněla jim krutost války i lidské utrpení.

V Lidické galerii si žáci prohlédli dětskou výstavu, která obsahovala výtvarné práce dětí z celé České republiky. Tato část exkurze přinesla do dne více světla. Rozmanité dětské práce dodaly exkurzi optimistický nádech. Ukázaly, že i přes temnou historii dokáže tvořivost mladé generace přinášet naději a radost.