
Exkurze v Divadle F. X. Šaldy
Před jarními prázdninami se žáci 7. ročníků vydali na exkurzi do Divadla F. X. Šaldy v Liberci, které bylo otevřeno v roce 1883 a je pojmenováno po významném českém dramatikovi a kritikovi Františku Xaveru Šaldovi. Budova divadla je krásným příkladem neorenesanční architektury s bohatě zdobeným interiérem i exteriérem.
Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací, včetně toho, že divadlo má tři umělecké soubory – činohru, operu a balet, které pravidelně uvádějí představení na hlavní scéně i na menší scéně Malého divadla.
Měli jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí a podívat se do míst, kam se běžní diváci nedostanou. Viděli moderní technické vybavení, které umožňuje realizaci náročných inscenací, včetně osvětlovacího a zvukového systému. Největší zážitek je čekal na jevišti, kde si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je stát v záři reflektorů na prknech, která znamenají svět.
Exkurze byla velmi zajímavým obohacením školní výuky.





