Školní družina 2024-2025
Drakiáda 1. a 2. oddělení

Minulý týden jsme uspořádali velkou družinovou drakiádu dvou oddělení, která se skvěle vydařila. Počasí bylo slunečné a vítr přímo ideální – snad až trochu „vichřicový“. Podmínky pro pouštění draků byly prostě perfektní. Ano, čtete správně – jeden drak na 10 m².

Navzdory našemu doporučení, že si děti draky vystřídají a nemusí mít každý svůj, se k našemu překvapení sešlo třicet draků na čtyřicet dětí. Skvělá bilance pro družinovou drakiádu! Přestože jsme využili skvělou lokalitu na obrovském Veseckém kopci, následná bilance byla katastrofální.

Při příchodu na louku jsme dětem vysvětlili, jak správně draky pouštět – s dostatečným odstupem, daleko od stromů, a jak správně pracovat s lanem. Děti měly přiběhnout za námi, kdyby nastal jakýkoliv problém. Asi po dvou minutách jsme už ale tahali prvního draka ze stromu v blízké zahradě. Hned nato jsme řešili devět případů, kdy drak neletěl, protože jim chyběl důležitý plastový díl. Po deseti minutách nás obklopily děti s draky zamotanými do sebe. Tehdy jsme pochopili, že zamotaná sluchátka nebo vánoční světélka jsou vlastně legrace.

Závěrečná bilance drakiády? Z třiceti draků se šest nedostalo ani na start, jeden skončil v zajetí větví stromu, osm se zamotalo do ostatních, jeden složitý drak nevzlétl vůbec a devět draků podlehlo silnému větru. Naštěstí nám nakonec zůstalo pět krásně letících draků. Jedna drobná prvňačka málem vzlétla s drakem do oblak. Děti si akci náramně užily. A pokud někdo z vás potřebuje pomoc s rozmotáním vánočních světýlek, ozvěte se, stali jsme se profíky!