• sekretariat@zssvermova.cz
  • Švermova 403/40 460 10 Liberec 10
Aktuality
Běh okolo lesního koupaliště

V pátek 27. září jsme uspořádali běh na lesním koupališti pro žáky druhého stupně a musíme říci, že to byla akce, která se povedla. Začátek byl originální – přes cestu nám přelezl černo-žlutý čolek, který vypadal, že taky plánuje startovat. Bohužel, byl diskvalifikován, protože nenašel startovní číslo.

Soutěže byly napínavé. Když žáci skládali obdélník ze tří dílů, objevili jsme talent budoucích architektů! Slalom mezi stromy? Většina žáků to zvládla tak bravurně, že by se mohli přihlásit na olympiádu – stromovou olympiádu, samozřejmě. Šplhání na stráň bylo dobrodružné – pár žáků si to spletlo s výletem na Mount Everest. A házení míčků? Tam se ukázaly skryté talenty pro baseball. Když se někteří pokusili přelézt strom, vypadalo to jako kombinace opičí dráhy a improvizovaného baletu.

Nejlepší žáci zvládli trať 750 metrů pod 10 minut. Závodu se zúčastnilo 86 žáků druhého stupně a všichni si páteční sportovní dopoledne užili – žádné zlomené nohy, jen pár rozcuchaných účesů, jedno odřené koleno, několik špinavých pozadí a také spousta smíchu.

Byl to skvělý den plný zábavy, a když jsme skončili, čolek už byl dávno pryč. Možná si ho příště přihlásíme jako maskota!

Velké díky patří žákům za výborné výsledky, ale též kolegům a kolegyním za velikou pomoc.